Kategorie: Soubory

Latvian Academy of Culture

Disappearing Future

Autorská inscenace Disappearing Future zkoumá tří dystopie. Samotné počáteční téma - dokonalá těla a podivná smrt - se vyvinulo ze studia lidského strachu ze smrti a posílení lidského těla v důsledku technologického pokroku. Tři dystopické vize lze považovat za samostatné a nesouvisející příběhy, nicméně publikum si v nich spojitosti najít může. Inscenace kombinuje objektové, loutkové i vizuální divadlo. Legrační, poetický a symbolický výzkum budoucnosti, která je již přítomností.

PERFEKTNÍ TĚLA

Je možné, že lidské úsilí o posílení svého těla a prodloužení jeho života pomocí technologického pokroku povede k opaku, tedy k úplnému nedorozumění funkcí různých částí těla a těla jako celku? V důsledku dlouhého procesu experimentování s různými objekty a materiály nabízí tvůrčí tým sen v podobě nepochopitelné vize. Existuje jiný způsob, jak se podívat do budoucnosti?

BUDOUCÍ ARCHEOLOGOVÉ

Představme si budoucí archeology, kteří spadnou do opuštěného místa, kde není nikdo, koho by se zeptali na radu. Moderní technologie byly zničeny a najdou předměty, které byly pro lidi kdysi užitečné. Když se jich dotkli, předměty ožily. Co mohou vypovědět o minulé civilizaci? Nebo o nás, o budoucích archeolozích?

PODIVNÁ SMRT

Existují dva souběžné příběhy, které mohou být vnímány jako sen o sobě navzájem. Skrytá, uzavřená komunita, která unikla společenskému rozrušení, se připravuje na nadcházející katastrofy. S ohledem na jejich závislost na mase se však tato strategie nezdá být udržitelná. V jiné realitě se starověké civilizace snaží vzpomenout na rituály, které je přivedly k životu.

4. 4. / 13:30 / 17:00
Studio Marta
120   min.
Autor: Davide Gionzana, Pamela Butane a studenti
Režie: Davide Giovanzana
Jazyk: lotyština


Lotyšská akademie kultury byla založena  spolu s obnovením nezávislosti Lotyšska v roce 1990. V roku 1999 byli studenti  poprvé zapsáni do doktorského studijního programu. Zakladatelem a prvním rektorem Akademie byl filosof Peter Laich, který jej vedl až do své smrti v roce 2003. Druhým rektorem byl Jānis Siliņš, divadelní vědec. Od roku 2014 je rektorem antropolog kultury Rūta Muktupāvela. Největším kapitálem Akademie kultury je bezpochyby počet studentů, kteří každoročně překročí počet šest set. Za mimořádné úspěchy akademických pracovníků akademie v průběhu let byla udělena nejvyšší lotyšská státní vyznamenání - Řád tří hvězd nebo kříž uznání.print Formát pro tisk

TOPlist