IZRAEL: TEL AVIV

YORAM LOEWENSTEIN ACTING SCHOOL

Škola byla založena v roce 1988. Jejími absolventy jsou například Ayelet Zorer (hrála po boku Toma Hankse ve filmu „Andělé a démoni," ve snímku „Mnichov," který režíroval Steven Spielberg, ve filmu „Superman," a v mnoha dalších), Ali Suliman (hrál ve snímku „Ráj hned teď," který byl nominován na Oscara), a mnozí jiní, kteří jsou v Izraeli obsazováni do hlavních rolí ve filmech i v televizi. Škola se nachází v nejvíce zanedbané čtvrti Tel Avivu. Jedinečnost této školy spočívá v kombinaci té nejvyšší úrovně profesionálního hereckého studia s komunitní prací ve čtvrti, kde se škola nachází. Na světě je pouze několik takových institucí. Jako součást profesionální herecké průpravy jsou studenti povinni vést 16 divadelních skupin v komunitách, ve kterých nalezneme například sociálně vyloučenou mládež, děti imigrantů v nouzi, děti se speciálními potřebami, seniory, a jiné.

THE LOST WOMEN OF TROY

19. 4. 12.00, 15.30

HaDivadlo

100 min.

Autor: Hanoch Levin

Režie: Yair Sherman

Jazyk: hebrejština

Trojská válka začala únosem Heleny, nejkrásnější ženy z Řecka a skončila dobitím Tróje. Jednoho osudného dne se Trojské ženy snaží zachránit sami sebe a jejich děti před krutým osudem smrti a otroctví a čelí konfrontaci s vítěznou stranou a morálním dilematem. Hra o válce, závisti a moci žen.
Hanoch Levin byl předním Izraelským dramatikem, divadelním režisérem, autorem poezie, ale nejvíce je známý pro své divadelní hry. Levinovi hry lze rozdělit do tří kategorií na základě jejich tématu, charakteru a divadelní formy, a to na satirické kabarety, domácí komedie a tzv. brýle osudu.

Tým #ENC18