Zdroj: http://www.encounter.cz/index.php?a=soubory/university-of-music-and-performing-arts-graz  •  Vydáno: 15. 2. 2019  •  Autor: Encounter 2018

University of Music and Performing Arts Graz

University of Music and Performing Arts Graz
Romulus the Great

4.4. / 17.00 / 20.00
Divadlo Husa na provázku

90 minut


Rakousko

 Romulus the Great

Když se Řím řítí do záhuby, jsou zde dvě možnosti, co udělat: čelit neodvratitelné smrti, nebo utíkat pryč. Setkat se s koncem, nebo si pohodově vychutnat poslední vejce k snídani. Žádné zprávy nemohou změnit svět. To mohou pouze činy, které se staly předtím, než ony zprávy dorazily. Spravedlnost, drahý příteli, to je příšerná věc. Režisérka Claudia Bossard vytvořila inscenaci, ve které se za pomoci textu snaží reflektovat aktuální politickou situaci a kulturu masmédií, ve které teď žijeme.


4. 4.  / 17:00 / 20:00
Divadlo Husa na provázku
90   min.
Autor: Frederich Dürrenmatt
Režie: Claudia Bossard
Jazyk: němčina

 


Jedná se o poměrně mladou univerzitu, která získala status vysoké školy na začátku semestru 1998/1999. Univerzita má historické kořeny - původně se jednalo o Akademický hudební spolek, který byl založen v Grazu v roce 1815 s úkolem hudebně vzdělávat tamní obyvatele. Byl to vůbec první hudební institut v Rakousku. Jeho patronem se stal sám arcivévoda Johann, bratr císaře Františka I., jehož městský palác je do dnešního dne sídlem moderní univerzity s atraktivně širokou paletou oborů a příležitostí.