Kategorie: Soubory

National Academy of Theatre Arts in Krakow

My anxiety pax a weapon 

Inscenace vychází z díla současného polského spisovatele Mateusze Pakula, laureáta a několikanásobného finalisty ceny Gdyně Drama. Jeho hry jsou uváděny v celém Polsku, některé pak byly přeloženy do angličtiny, němčiny, češtiny, španělštiny nebo ukrajinštiny. Inscenace My anxiety pax a weaponse dotýká důležitého problému a současně i hrozby moderního světa, totiž znečištění přírody. Nikoliv však jen v rámci ekologie a třídění odpadu.

Upozornění! Inscenace není vhodná pro diváky mladší 16 let.
V představení jsou použity stroboskop a výrobníky kouře.

2. 4. / 15:00 / 17:30
Divadlo Husa na provázku

90 min.
Autor: Mateusz Pakula
Režie: Wiktor Loga-Skarczewski
Jazyk: polština


National Academy of Theatre Arts in Krakow (AST) byla založena v roce 1946 Juliuszem Osterwou. Vznikla spojením tří tehdejších divadelních škol v Krakově: Hereckého studia ve Starém divadle, Hereckého studia při Divadle im. J. Słowackiego a Divadelního Studia Iwa Galla.

V současné době škola nabízí magisterské studium, na jehož konci absolvent získává na Katedře herectví, Katedře divadelní režie, Katedře loutkoherectví a Katedře tanečního divadla titul „Magistr výtvarného umění.“ AST je státní vysoká škola a má právo udělovat následující akademické tituly: Doktor, Docent a Profesor divadelního umění. Škola spadá pod Ministerstvo kultury a národního dědictví.
print Formát pro tisk

TOPlist